R&B PLANTS

גינה
מהפכה במרפסת: גינת מרפסת בתכנון עצמי ובמחיר שפוי
12
54
מערכת R&B Plants
09/05/2018
המהפכה הדיגיטלית מגיעה לעולמות הגינון, מתכננים ומעצבים אונליין את המרפסת ותוך 3 ימים יש לכם גינת מרפסת צומחת ופורחת. רוצים לדעת איך? הכל בכתבה הבאה.

זה שהעולם הופך להיות אורבני, אנחנו יודעים. וזה שבישראל קמות יותר ויותר שכונות וערי מגדלים, אנחנו רואים. אז מה הפלא שגם בעלי דירות בכל רחבי הארץ רוצים שתהיה להם גינת מרפסת צומחת ופורחת.

מהיום זה קל, פשוט, מהיר וזול - כמה צעדים פשוטים ויש לכם גינת מרפסת צומחת ופורחת - rnb-plants.co.il

אילו תנאים דרושים לקיום גינה במרפסת?

למעשה כל מרפסת בכל גודל יכולה להפוך בקלות להיות גינת מרפסת צומחת ופורחת, גם המרפסת הקטנה ביותר ובלבד שנספק לצמחים תנאים נאותים.

צמחים דורשים טיפול מועט, בעיקר מזון, מים, אוויר וגם קצת חום ואהבה. אם נדע להתאים את הצמחים למיקום ולתנאי המרפסת ונספק להם את דרישותיהם המעטות נוכל להנות מיופיים לאורך כל השנה ולשנים רבות קדימה.

 

מדוע כדאי ומומלץ לגדל צמחים במרפסת?

ניקוי האוויר ויצירת חמצן - הצמחים שבמרפסת עוברים תהליך של פוטוסינתזה, בו הן סופגים מהאוויר את הפחמן הדו חמצני ופולטים חמצן נקי וטוב מה שמנקה את האוויר שבסביבתנו.

חלק מעיצוב הבית - כיוון שברוב הדירות המרפסת היא המשך של הסלון ונראית כמעט מכל פינה בדירה, חשוב להשקיע בסידור ועיצוב המרפסת, לא פחות מעיצוב הבית. מרפסת ירוקה פורחת וצומחת נותנת לבית מראה מעוצב ומטופח לפחות כמו שולחן יפה, ספה או רהיט אחר. מרפסת שהפכה למחסן, או סתם מרפסת מוזנחת פוגעת במראה הכללי של הדירה - וזה חבל.

 

פרפרים, דבורים וציפורים - מרפסת צומחת מושכת אליה דבורים ופרפרים המגיעים לשתות מצופם ודובשם של הצמחים. מה יותר יפה מלראות פרפר במרפסת העירונית שלנו .פשוט הרגשה משגעת.

גידול תבלינים, פירות וירקות - בעידן בו אנו צורכים הכל ובגדול ואיננו נחשפים לתהליכי ייצור, אנו רואים עוד ועוד משפחות הנהנות לגדל בעצמן צמחי מאכל ולקטוף אותם ישר מהעציץ שבמרפסת. כמה כייף זה לקטוף עגבניה מהעציץ, לגזום עלי נענע לתה או להשתמש בעלי בזליקום טריים והכל מהמרפסת שלנו.

אז איך מתחילים בתכנון גינת המרפסת?

רובנו לא מבינים בצמחים ובגינות, לשם כך קיימים גננים ואדריכלי נוף, אבל בעלי המרפסות, נותרו מחוץ למשחק, הם לקוחות קטנים מידי בשביל גננים ורובנו לא רוצים להוציא יותר מידי כסף על אדריכלי נוף או גננים יקרים.  נכון, לתכנן ולהקים מרפסת זה לא קל כמו לקנות כסא או שולחן, צריך ללמוד את המרפסת, לראות את כיווני השמש, לבדוק את הרוחות בעונות השנה השונות והכי חשוב לדעת אילו צמחים מתאימים לנו.

אז במיוחד בשביל אלה מכם המתקשים בכך פיתחו ב R&B Plants מערכת אוטומטית לתכנון ועיצוב גינת המרפסת. באמצעות מערכת R&B Plants תוכלו בפחות מ-3 דק' לתכנן את גינת המרפסת שלכם ולקבל הצעה למרפסת מעוצבת, במחיר שפוי וללא מאמץ רב. כל שעליכם לעשות הוא להכנס למערכת R&B Plants, לענות על כמה שאלות פשוטות ואנחנו כבר נעשה את השאר.

תחילתו של עידן חדש בגינות מרפסת

בימים אלה מגיעה מהפכת תכנון ובניית גינות המרפסת לישראל: לא עוד הצעות מחיר לא ברורות ולא מפורטות מגננים או אדריכלי נוף, התלבטויות בין עשרות סוגי אדניות ומיכלי שתילה במחירים משתנים ויקרים ולא עוד התרוצצות במשתלות בלי להבין בכלל את עולם הצמחים.

הבשורה מגיעה מעולם הדיגיטל והטכנולוגיה והתוצאה מרפסת איכותית הכוללת: אדניות, צמחים, מערכת השקייה, תערובת שתילה, טוף ודשן ובלחיצת כפתור זה אצלכם.

מי שמבשרת את תחילת העידן החדש היא חברת אר.אנ.בי - גינון ביתי חכם (R&B Plants) ששמה לה למטרה לקצר את הטווחים בין בעלי המרפסות, המשתלות והגננים, הכל בצורה שקופה, ברורה ונהירה בסיוע העולם הדיגיטלי והטכנולוגיה המתקדמת.  R&B אגב, הוא קיצור של המילים Roof and Balcony קהל היעד אליו מכוונים ב R&B Plants.

האם וכיצד אפשר להזמין גינת מרפסת מלאה באינטרנט?

קודם כל כן! גידול צמחים במיכלי שתילה הוא יחסית פשוט לתכנון ואינו דורש הכנות מיוחדות מהקרקע ולא בניית תשתיות מיוחדות במרפסת. מערכת R&B Plants, בונה פרופיל מרפסת לפי הנתונים שהזנתם, ומתאימה את הצמחים הנכונים לכם ביותר באמצעות אלגוריתם הצמחים  אותו פתחה החברה. סגנון האדניות ומיכלי השתילה נקבעים על ידכם, לפי בחירה ממספר אפשרויות מוצעות. עם סיום תהליך תכנון המרפסת וקבלת הצעת מחיר (שקופה וברורה - בלי תוספות ובלי שטיקים) אתם יכולים לבחור אחת משתי אפשרויות - או שאתם תקימו את המרפסת בעצמכם, זה יחסית קל ואינו דורש ידע מוקדם - רק לעקוב אחר הוראות הבניה (יותר קל מאיקאה) או שאיש מקצוע מטעם R&B Plants יגיע לביתכם ותוך פחות משעתיים תהיה לכם גינת מרפסת צומחת ופורחת כולל: אדניות, צמחים, תערובת שתילה וטוף ומערכת השקייה אוטומטית.  פשוט וקל, בלי יותר מידי סיבוכים ובמחיר מצויין, תוך 3 ימים מיום הזמנתכם תזכו להנות ממרפסת צומחת ופורחת . 

כיצד המערכת יודעת להתאים לי צמחים ואדניות למרפסת?

אז כפי שאמרנו, התאמת הצמחים מבוססת על אלגוריתם חכם המשתמש בנתוני המרפסת אותם הזנתם ומתאים לכם את הצמחים הטובים, החזקים והנכונים ביותר למרפסת שלכם (בזכות מאגר נתוני הצמחים שנבנה ע"י האגרונומים שלנו). צמחים מתנהגים אחרת בקומות גבוהות, באזורים שונים של הארץ, בכיוונים שונים של המרפסת ועוד - את כל זה האלגוריתם שלנו יודע וכך מתאפשרת בחירת הצמחים הנכונה ביותר.

מה בנוגע לבחירת אדניות ומיכלי שתילה? נכון, לכל אחד יש טעם אחר וטוב שכך ולכן ב R&B Plants מאפשרים לכם לבחור בין סגנונות עיצוב וחומרים שונים של אדניות, תוך הבנה שיש דבר כזה "טעם קולקטיבי" ואופנות וסטיילנג פופלרים. מבין האפשרויות שאנו נותנים לכם לבחור, הכנסנו את האדניות הטובות ביותר מבחינת החומר והעיצוב, וכמובן שאם תרצו תוכלו לשנות את הבחירה שלנו לכל דבר שתרצו מתוך מבחר אדניות ומיכלי השתילה הקיימים אצלינו. 

גינת מרפסת לא חייבת להיות פרוייקט יקר

מצד אחד אלה שפחות מכירים את עולם גינות המרפסות, יכולים לחשוב שבסכום זעיר ניתן ל"העמיד" מרפסת צומחת ופורחת, מצד שני אלה שכבר ביררו עם גננים או אדריכלי נוף, יודעים שמחירי גינת מרפסת סטנדרטית הכוללת: צמחים, אדניות ומערכת השקייה יתחילו סביב ה- 10,000 ש"ח ויטפסו מעלה, כמובן תלוי במידות המרפסת ובסוג תכולתה. אנחנו מאמינים ויודעים להעמיד גינה למרפסת שמש סטנדרטית בשטח של 12-16 מ"ר במחיר הנע סביב ה- 3,000 ש"ח  וסביב ה- 5,000 ש"ח למרפסת בשטח 20-30 מ"ר. למה? כי אנחנו מקצרים טווחים, מקדמים עניינים, משיגים מחירים טובים וכי אנחנו דיגיטלים. מכירה באמצעות הדיגטל חוסכת עלויות ומאפשרת מחירים טובים. 

מה לגבי תחזוקת הגינה ושמירה על מצבה לאורך כל השנה?

חשוב לזכור ולהבין, צמחים הם אורגניזם חי המושפע מהרבה פרמטרים. ב R&B Plants, מבטיחים לטפל מראש בנתונים שישפיעו על התפתחות הצמחים ואחזקתם השוטפת, אך לכם יש תפקיד מאד חשוב בנקודה שאחרי קבלת תכולת המרפסת. הקפדה על הוראות הטיפול, בדיקה שוטפת של מצב הצמחים, האדניות ומערכת ההשקיה היא פעולה קריטית בשמירה על תחזוקת הצמחים במרפסת. לכן חשוב כל הזמן להביט על הצמחים, לוודא שהם מקבלים מספיק מים (לא יותר מידי ולא פחות מידי מים), שהצמח לא נראה עייף (צהוב), או רעב, שהטפטפות נמצאות במקומן, שמערכת ההשקייה עובדת בזמן ושבסה"כ הכללי הצמחים נראים יציבים ורעננים. אם חסר משהו אפשר לתקן, אם אתם לא מבינים מה מקור הבעיה, תמיד תוכלו לפנות אלינו במייל info@rnb-plants.co.il, דרך עמוד ה צור קשר באתר, או באמצעות עמוד הפייסבוק RnB.Plants@ - תשובה תקבלו מידית וגם נשמח להעמיק אתכם בטלפון. אבל, אם לא תסתכלו, תעקבו ותשגיחו על צמחי המרפסת, אתם יכולים לפגוע בצמחים ולהביא בסופו של דבר לנבילת הצמחים, ריקבון השורשים או דברים נוספים - שימו לב וזכרו, חום ואהבה מומלץ לתת לכל הסובבים אתכם גם לצמחים. 

לאחרונה הושק אתר R&B Plants ומהיום כל אחד יכול לתכנן, לעצב ולהזמין גינת מרפסת בקליק - נסו בעצמכם - rnb-plants.co.il

 

 

Articles

מהפכה במרפסת: גינת מרפסת בתכנון עצמי ובמחיר שפוי
המהפכה הדיגיטלית מגיעה לעולמות הגינון, מתכננים ומעצבים אונליין את המרפסת ותוך 3 ימים יש לכם גינת מרפסת צומחת ופורחת. רוצים לדעת איך? הכל בכתבה הבאה.
5 טיפים לגידול עגבניות בעציץ
גידול עגבניות במיכל שתילה (עציץ), הוא אחד האתגרים היותר כיפיים שיש ויכול להסב הנאה רבה לכל המשפחה, אך יש לשים לב היטב לדרכי הגידול של העגבניות, כיוון שגידול לא נכון יוביל ליבול נמוך ולא אטרקטיבי או אפילו למותו של הצמח. הנה 5 טיפים מלווים בסרטון שיעזרו לכם לגדל עגבניות בעציץ.
יותר מידי מים - גם כן לא טוב
מים חיוניים לכל סוגי החיים. אפילו הצמח המדברי הקשה ביותר זקוק למים. אז איך המים משפיעים על הצמיחה של הצמח ומה בכלל עושים מים עבור הצמח? על כך בכתבה הבאה.
5 טיפים לגידול נענע
מי לא רוצה לצרוך נענע טרייה על בסיס קבוע מצמחי המרפסת שלנו. נענע - צמח המאכל האולטימטיבי, שגדל בקלות באזורינו הוא מוצר נדרש כמעט בכל בית וחובה בכל מרפסת, אך עדיין יש כמה כללים שחשוב לשמור עליהם אם רוצים נענע יפה, טעימה ובריאה. הנה 5 טיפים שיעזרו לכם לגדל נענע מוצלחת
חומרי הדברה אורגניים תוצרת בית
בקלות ובללא עלות ניתן לייצר חומרי הדברה טבעיים, אורגניים ומאד אפקטיבים
[profiler]
Memory usage: real: 35913728, emalloc: 35313784
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem